اطلاعات تماس

رشت، گلسار، جنب خیابان 122 نشانی آموزشگاه موسیقی هارمونی
013-32007848 تلفن آموزشگاه موسیقی هارمونی
http://www.harmonymusic.ir/

باس

گیتار باس (باس الکتریک): سازی زهی زخمه‌ای است که به سبک گیتار الکتریک ساخته شده اما فرکانس پایین‌تری ایجاد می‌کند. طول دسته‌ی بلندتر و اندازه‌ی بزرگتری دارد و بم‌ترین ساز در خانواده‌ی گیتارها به شمار می‌رود. در این ساز، صدا با لرزش سیم باس فلزی در بالای یک یا چند پیکاپ آهنربایی، ایجاد می‌شود (گاها از پیکاپ‌های غیرمغناطیسی نیز استفاده می‌شود). سپس پیکاپ‌ها سیگنال را توسط کابل ساز به یک آمپلی فایر انتقال می‌دهند که باعث می‌شود تا بتوان صدای ساز را در درجات گسترده‌ای از بلندی شنید.

کلاس گیتار بیس در رشت

کلاس های  گیتار باس در آموزشگاه موسیقی هارمونی رشت برای سنین کودک ، نوجوان و بزرگسال  برگزار می شود.

اگر نوازنده‌ی گیتار هستید، نواختن باس را سریع‌تر یاد خواهید گرفت. هم گیتار و هم (گیتار) باس،‌ هر دو به طور سنتی، در بخش ریتم یک گروه دسته‌بندی می‌شوند؛ گرچه تمرکز گیتار بیشتر بر روی هارمونی آکورد است در حالی که بخش باس، بیشتر بر نت‌های پایه و نوازندگی هماهنگ با درامر گروه تمرکز دارد. این به این معنا نیست که در هنگام نواختن باس نمی‌توانید خلاقیت داشته باشید. در این‌جا مواردی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

  • در حالی که پیشرفت آکورد در حوالی نت‌های پایه رخ می‌دهد؛ یک خط باس متحرک در اتصال این نت‌های ریشه، برای نوازنده، آزادی ایجاد می‌کند.
  • نت‌ سیم‌های گیتار الکتریک باس، مانند چهار سیم پایین گیتار الکتریک هستند با این تفاوت که کوک آن‌ها یک اکتاو بم‌تر است و طول بیشتری هم دارند.
  • اکثر نوازندگان باس (باسیست ها)، سیم‌ها را توسط انگشتانشان می‌نوازند (خصوصا انگشتان اشاره و میانی)، اما برخی از آن‌ها مانند نوازندگان گیتار، از پیک استفاده می‌کنند.
  • در نهایت بهترین راه برای یادگیری گیتار باس، یادگیری آن از یک معلم است. برخی از مربی‌های گیتار، گیتار باس را نیز آموزش می‌دهند.
  • علاوه بر آموزش تکنیک‌های اجرایی، یک استاد خوب شما را در زمینه‌ی تئوری و آهنگسازی موسیقی نیز پرورش می‌دهد.

آموزشگاه موسیقی هارمونی رشت
آدرس: گلسار ، بر اصلی بلوار سمیه ، جنب خیابان 122

تلفن 01332007848

اساتید
روز ها
دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه

ورود به سیستم

نام کاربری :
کلمه عبور :

اطلاعات تماس

نشانی آموزشگاه موسیقی هارمونی رشت، گلسار، جنب خیابان 122
تلفن آموزشگاه موسیقی هارمونی 013-32007848
بازدید ها : 105,698
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی