اطلاعات تماس

رشت، گلسار، جنب خیابان 122 نشانی آموزشگاه موسیقی هارمونی
013-32007848 تلفن آموزشگاه موسیقی هارمونی
http://www.harmonymusic.ir/

درامز

ساز درامز (Drum) به معنی طبل بوده که در زبان انگلیسی معادل آن "Drum Kit" است؛ بدین معنا که مجموعه‌ای از سنج‌هایی که روی پایه نصب می‌شود، طبل‌ها و دیگر سازهای کوبه‌ای در کنار یکدیگر یک ساز واحد و مستقل را تشکیل می‌دهند.

درامز به وسیله ابزارهایی مانند چوب و پدال‌هایی که در قسمت پایین سازها قرار دارد، با دست و پا نواخته می‌شود. به نوازنده این ساز درامِر گفته می‌شود و معمولاً در موسیقی راک، جاز، بلوز و پاپ کاربرد دارد.

تاریخچه ساز درام

سازهای درام قدیمی ترین ابزار موسیقایی ما محسوب می‌شود. احتمال می‌رود که ابتدایی‌ترین این سازها از قرار گرفتن تکه‌های چوب و یا سنگ بر روی گودال‌های زمین ساخته شده باشد. سپس مشخص شد که از تنه درختان توخالی، صدای بیشتری تولید می‌شود (شکل قدیمی درام‌های چوبی امروزی). تاریخچه بعضی از این سازها به پنج هزار سال می‌رسد. در روزگاران گذشته پوست حیوانات و یا ماهی‌ها روی تنه درختان تو خالی کشیده شده و این سازها صرفاً با دست نواخته می‌شدند.

سپس کاسه‌ها و پوسته‌هایی تولید شد که شکل‌های خاصی داشت؛ این کاسه‌ها و پوسته‌ها به شیوه‌های متنوعی ساخته می‌شد. درام‌هایی که به این روش ساخته شد، به آئین مهمی در فرهنگ‌های مختلف تبدیل شد.


کلاس درامز در رشت

کلاس های درامز در آموزشگاه موسیقی هارمونی رشت برای سنین کودک ، نوجوان و بزرگسال  برگزار می شود.

به طور حتم یادگیری هر سازی می تواند سخت دشوار باشد و به طبع هر شخصی که سازی را فرا می گیرد یک هنرمند به حساب می آید. اما یادگیری ساز درامز که در واقع جزء سازهای کوبه ای به شمار می رود به نسبت سازهای پلی فونیک راحت تر است ولی به هر حال سختی های خودش را به هنگام یادگیری دارد و نمی توان اینگونه حساب کرد که خیلی راحت است اما به نسبت دیگر سازها یادگیری راحت تری دارد.

نحوه نواختن درامز

درام توسط یک نوازنده و با استفاده از دو چوب طبل نواخته می شود. با کمک پدال هایی که با پا به حرکت در می آید بیس درام و سنج ها کنترل می شود.

در نواختن درام مهمترین اصول برای یک اجرای ایده ال عبارتند از:

  • نحوه نشستن پشت ساز و درست نواختن بسیار اهمیت دارد. درست نشستن در بلند مدت از عوارض مختلفی مثل پا درد و کمردرد جلوگیری می کند.
  • ارتفاع صندلی باید مناسب با قد و هیکل نوازنده باشد. ارتفاع صندلی تاثیر مستقیم روی موضوع استقامت و تسلط بر روی پدال ها دارد.
  • نحوه صحیح دست گرفتن چوب ها تاثیر زیادی بر نواختن یک آهنگ هماهنگ دارد. مهمترین اصل در نواختن درامز درست دست گرفتن چوب ها است.  در واقع شیوه اصولی و حرفه ای بدست گرفتن چوب های درامز شما را به یک نوازنده خوب تبدیل می کند.

آموزشگاه موسیقی هارمونی رشت
آدرس: گلسار ، بر اصلی بلوار سمیه ، جنب خیابان 122

تلفن 01332007848

روز ها
شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه

ورود به سیستم

نام کاربری :
کلمه عبور :

اطلاعات تماس

نشانی آموزشگاه موسیقی هارمونی رشت، گلسار، جنب خیابان 122
تلفن آموزشگاه موسیقی هارمونی 013-32007848
بازدید ها : 105,736
نرم افزار مدیریت آموزشگاه موسیقی | موزیک آکادمی